Zabiegi infuzji tlenowej: Kto może skorzystać?

Zabiegi infuzji tlenowej: Kto może skorzystać?

Troska o włosy jest nieodłącznym elementem naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Piękne i zdrowe włosy to nie tylko kwestia estetyki, ale także znaczący element naszego samopoczucia. Jednak wiele czynników, takich jak stres, dieta, choroby, czy też genetyka, może wpłynąć na kondycję naszych włosów. Dlatego istnieje wiele technik i zabiegów, które pomagają w poprawie ich stanu. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest infuzja tlenowa, która może przynieść znaczne korzyści w leczeniu problemów z włosami. W tym artykule przyjrzymy się temu zabiegowi oraz dowiemy się, dla kogo jest on odpowiedni.

Infuzja tlenowa: Wprowadzenie do tematu

Infuzja tlenowa, nazywana również terapią tlenową, to innowacyjny zabieg, który polega na dostarczaniu skórze głowy i cebulkom włosowym czystego tlenu. Tlen odgrywa kluczową rolę w procesach metabolicznych zachodzących w cebulkach włosowych, co sprawia, że infuzja tlenowa jest obiecującym rozwiązaniem w dziedzinie trychologii.

Zabieg polega na dostarczaniu tlenu pod ciśnieniem, co zwiększa jego rozpuszczalność w cieczy ustrojowej, a tym samym umożliwia lepsze dotlenienie cebulek włosowych. Dzięki temu procesowi, komórki skóry głowy i mieszki włosowe otrzymują więcej tlenu, co sprzyja lepszemu wzrostowi i regeneracji włosów.

Kto może skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej?

Zabieg infuzji tlenowej może przynieść korzyści różnym grupom osób, zwłaszcza tym borykającym się z określonymi problemami trychologicznymi. Oto lista osób, które mogą rozważyć ten zabieg:

 1. Osoby z przerzedzeniem włosów: Osoby, które zauważyły u siebie przerzedzenie włosów, mogą skorzystać z infuzji tlenowej. Ten zabieg pomaga w poprawie mikrokrążenia skóry głowy i dostarcza niezbędnego tlenu cebulkom włosowym, co może przyczynić się do wzmocnienia istniejących włosów oraz sprzyjać odrostowi nowych.
 2. Osoby z problemami skóry głowy: Infuzja tlenowa może pomóc osobom cierpiącym na problemy skórne, takie jak łupież, łojotok, czy też podrażnienia skóry. Dostarczanie tlenu do skóry głowy może wspomóc w leczeniu tych dolegliwości i przywrócić równowagę skórze.
 3. Osoby z problemami w trakcie kuracji przeciwwłosowym leczeniem: Pacjenci poddający się leczeniu przeciwwłosowym, takim jak chemioterapia, mogą skorzystać z infuzji tlenowej, aby pomóc w zachowaniu jak największej liczby włosów w trakcie leczenia. Dostarczanie tlenu może zwiększyć wytrzymałość cebulek włosowych na działanie agresywnych substancji.
 4. Osoby z problemami związanych z niedoborem tlenu: Niedobór tlenu w organizmie może prowadzić do osłabienia cebulek włosowych i zaburzeń w cyklu wzrostu włosów. Infuzja tlenowa może pomóc w kompensowaniu tego niedoboru i poprawie ogólnego stanu włosów.
 5. Osoby chcące poprawić jakość swoich włosów: Infuzja tlenowa nie jest jedynie zabiegiem leczniczym. Może być także wykorzystywana jako metoda poprawy ogólnego stanu włosów i skóry głowy. Osoby pragnące zadbać o kondycję swoich włosów, zapobiec utracie objętości, czy też poprawić ich wygląd mogą skorzystać z tego zabiegu.

Przebieg zabiegu infuzji tlenowej

Zabieg infuzji tlenowej jest stosunkowo prosty i bezbolesny. Polega na dostarczaniu tlenu pod ciśnieniem przy użyciu specjalnych urządzeń. Oto kroki, które można przewidzieć w trakcie zabiegu:

 1. Konsultacja z trychologiem: Pierwszym krokiem jest konsultacja z doświadczonym trychologiem, który oceni stan włosów i skóry głowy oraz określi, czy infuzja tlenowa jest odpowiednia dla danego pacjenta.
 2. Przygotowanie skóry głowy: Przed rozpoczęciem zabiegu skóra głowy jest dokładnie oczyszczana i przygotowywana do infuzji.
 3. Infuzja tlenu: Następnie specjalistyczne urządzenie dostarcza czysty tlen pod ciśnieniem bezpośrednio do skóry głowy. Proces ten trwa zazwyczaj około 30-60 minut.
 4. Zakończenie zabiegu: Po zakończeniu infuzji tlenowej, pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Nie ma potrzeby rekonwalescencji.
 5. Serie zabiegów: W zależności od stanu włosów i indywidualnych potrzeb, zabiegi infuzji tlenowej mogą być wykonywane w seriach, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Korzyści płynące z infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa ma wiele zalet i korzyści dla pacjentów z problemami trychologicznymi. Oto niektóre z nich:

 1. Poprawa krążenia krwi: Infuzja tlenowa zwiększa przepływ krwi do skóry głowy, co wspomaga lepsze odżywianie cebulek włosowych i regenerację tkanek.
 2. Stymulacja wzrostu włosów: Dostarczanie tlenu do cebulek włosowych stymuluje wzrost nowych włosów i wzmacnia istniejące.
 3. Poprawa jakości włosów: Infuzja tlenowa może sprawić, że włosy staną się mocniejsze, bardziej lśniące i zdrowsze.
 4. Leczenie problemów skórnych: Zabieg może pomóc w leczeniu problemów skórnych, takich jak łupież czy łojotok, co wpływa pozytywnie na stan włosów.
 5. Zwalczanie utraty włosów: Infuzja tlenowa może być stosowana w walce z nadmierną utratą włosów i przerzedzeniem.

Podsumowanie

Infuzja tlenowa to nowoczesny zabieg, który może przynieść wiele korzyści osobom borykającym się z problemami włosowymi i skórnymi. Dzięki dostarczaniu tlenu do cebulek włosowych, ten zabieg staje się obiecującą metodą poprawy stanu włosów. Osoby z przerzedzeniem włosów, problemami skórnymi, a także te pragnące zachować piękne i zdrowe włosy, mogą rozważyć infuzję tlenową jako skuteczną formę terapii trychologicznej. Warto jednak pamiętać o konsultacji z doświadczonym specjalistą przed rozpoczęciem zabiegów, aby dobrać odpowiednią terapię do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki infuzji tlenowej możemy cieszyć się pełniejszymi, zdrowszymi i bardziej lśniącymi włosami, przywracając naszej pewności siebie oraz dobremu samopoczuciu.

Urlop od 29.04.24-11.05.24

Gabinety w Toruniu i we Włocławku będą zamknięte.