BIOLOGICA
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to jeden ze skuteczniejszych zabiegów odżywczych na skórę głowy. Polega ona na podaniu w jej głąb preparatu składającego się z indywidualnie dobranych substancji aktywnych, do których należą witaminy (A, C, E oraz B), kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, a także mikroelementy.
Co ma na celu ten zabieg? Pobudzenie skóry głowy do biorewitalizacji, co pozwoli uzyskać efekt zagęszczonych włosów. Mezoterapia ma zahamować ich wypadanie, a zarazem pobudzić wzrost nowych. Przykładowo – znajdująca się w preparacie witamina B5, czyli kwas pantotenowy, odżywczo działa na korzenie włosów, a także chroni je przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV.
EFEKTY
Pierwszych pożądanych rezultatów można spodziewać się po około 2 tygodniach po pierwszym zabiegu. Natomiast pełny efekt kuracji jest możliwy do zaobserwowania po wykonaniu od 4 do 8 zabiegów w dwutygodniowym odstępie czasowym. Należy mieć również na uwadze, że niezwykle ważne w tym wypadku są zabiegi przypominające – stanowią klucz do zdrowych oraz silnych włosów.
„NOWE” włosy stają się widoczne po około 2/3 miesiącach.
WSKAZANIA
Mezoterapia to zabieg, do którego kwalifikują się osoby cierpiące na łysienie androgenowe oraz telogenowe. Ponadto jest ona zalecana w przypadku posiadania słabych, kruchych, a także wolno rosnących włosów.
PRZECIWWSKAZANIA
Jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa ma szereg przeciwwskazań, których wykluczenie jest niezbędne podczas wstępnej kwalifikacji. Należą do nich:
- ciąża,
- nietolerancja lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną dostępną w preparacie,
- predyspozycja do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych,
- ostre stany zapalne bądź zakaźne,
- choroby nowotworowe,
- niektóre leki m.in. z grupy przeciwkrzepliwych,
- aktywne procesy autoimmunologiczne,
- ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne,
- padaczka.