Mezoterapia igłowa skóry głowy.

Podawany preparat jest dobierany zawsze indywidualnie w zależności od problemu. Najczęściej w ich skład ampułki wchodzą witaminy jak A, C, E, B kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Między innymi witamina B5 czyli kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem dla odżywienia korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć ochrania również przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV. Idealnie sprawdza się w problemach z łysieniem.

EFEKTY

Pierwszych pożądanych efektów można spodziewać się po około 2 tygodniach po pierwszym zabiegu. Należy je jednak zawsze wykonywać w seriach około 4 – 8 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie, wtedy możemy mówić o pełnym efekcie kuracji. Ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających, co jest kluczem do zdrowych i silnych włosów.
Nowe włosy stają się widoczne po 2/3 miesiącach.

WSKAZANIA

Do zabiegu kwalifikuje się łysienie androgenowe, telogenowe oraz w przypadku słabych, kruchych i wolno rosnących włosów.

PRZECIWWSKAZANIA

Jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa ma szereg przeciwwskazań, których wykluczenie jest niezbędne podczas wstępnej kwalifikacji. Do przeciwwskazań należy : ciąża, nietolerancja lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną dostępną w preparacie, predyspozycja do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych, ostre stany zapalne, zakaźne, choroby nowotworowe, niektóre leki np. z grupy przeciwkrzepliwych, bardzo aktywne procesy autoimmunologiczne, ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne, padaczka.