BIOLOGICA

Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen

Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów polegającym na pobudzeniu oraz regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która intensywnie, gęsto, a także odpowiednio głęboko nakłuwa skórę. Powstałe wówczas mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do jej odbudowy, a także fizjologicznej indukcji kolagenu.

Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa sprawdza się w przypadku nadmiernego wypadania włosów i łysienia – odpowiemy dlaczego. Podczas jej wykonywania wykorzystujemy innowacyjne urządzenie, jakim jest Dermapen, który posiada jednorazowe końcówki z igłami. Tworzone nim mikronakłucia sprawiają, że dochodzi do stymulacji naskórka. Dodatkowo ułatwiają one wprowadzenie substancji odżywczych w głąb skóry. Dermapen umożliwia aż do 1300 nakłuć na sekundę i to na głębokość – od 0,5 do 0,75 milimetra (w zależności od indywidualnych potrzeb). Dzięki tym nakłuciom skóry głowy, a w efekcie powstałymi mikrouszkodzeniami jej głębszych warstw, ta zaczyna się intensywnie regenerować. W ten sposób mezoterapia mikroigłowa prowadzi do odrastania włosów.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej – działanie

Zabieg mezoterapii mikroigłowej świetnie sprawdzi się, aby zapobiec wypadaniu włosów. W dodatku zahamuje on proces łysienia, odmłodzi naskórek, odżywi skórę głowy, a dzięki perforacji igłami wprowadzi do jej głębszych warstw substancje aktywne (m.in. witaminy lub koktajle odżywcze).

Dermapen i jego skuteczność w złożonych przypadkach

Dermapen zastosowany na skórę głowy będzie skuteczny, nawet gdy przyczyny nadmiernego wypadania włosów wynikają z trudnych bądź niemożliwych do wyeliminowania czynników, do których należą uwarunkowania genetyczne, choroby hormonalne, stosowanie niektórych leków, długotrwały stres, odwodnienie czy też awitaminoza.

Wskazania do jego wykonania:

 • wypadanie włosów,
 • szybko postępujący proces łysienia,
 • pogarszająca się kondycja włosów oraz skóry głowy,
 • zmniejszanie się grubości włosów,
 • niszczenie się tekstury włosów,
 • przerzedzenie włosów, w tym zakola.

Efekty

Do najważniejszych rezultatów mezoterapii mikroigłowej należą:

 • ograniczenie lub całkowite zahamowanie procesu wypadania włosów,
 • polepszenie kondycji włosów – wzrost poziomu ich gęstości oraz grubości,
 • rewitalizacja włosów,
 • odmłodzenie naskórka głowy,
 • pobudzenie wzrostu nowych włosów,
 • regeneracja skóry głowy,
 • przywrócenie włosom zdrowego wyglądu i świeżości.
hair-care

Zabieg

Zabieg mezoterapii mikroigłowej trwa ok. 30 minut. 

Przyjmuje się, że dla osiągnięcia najlepszych efektów należałoby wykonać serię 8 zabiegów – w odstępach, co 10-14 dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatne pieczenie, a w kolejnym dniu skóra może być lekko zaczerwieniona. Z tego względu nie wolno jej dodatkowo podrażniać oraz dotykać. Niewskazane jest również korzystanie z basenu i sauny bezpośrednio po zabiegu (1-2 dni po jego wykonaniu). Ponadto należy unikać bezpośredniego narażenia skóry głowy na promienie słoneczne, a także pić dużo wody.

Urlop od 29.04.24-11.05.24

Gabinety w Toruniu i we Włocławku będą zamknięte.